spa Jeśli wyzwolisz się z narzuconych ograniczeń to zrozumiesz, że każdy człowiek bez wyjątku, może żyć
zdrowiej dzięki wodzie!
Woda antyoksydacyjna to woda bogata wodorem - nazwanym przez noblistę Alberta Szent Gyorgiy paliwem życia z uwagi na swoje niezykle efektywne  właściwości redukowania wolnych rodników i tym samym ochrony komórek organizmu przed destrukcją, występującą podczas stresu oksydacyjnego.
Obecność aktywnego wodoru i ujemny potencjał redox, równoznaczny z potencjałem płynów ustrojowych człowieka, stawia ją na najwyższycm miejscu w hierarchii wszystkich wód pitnych dostępnych dzisiaj na rynku. Dla zachowania dobrego zdrowia w obecnie panujących warunkach na ziemi, woda z aktywnym wodorem jest dla człowieka najlepszym, jeśli nie jedynym rozwiązaniem! Stres oksydacyjny jest bowiem przyczyną wszystkich chorób cywilizacyjnych.
woda antyoksydacyjna

Pojęcie wody antyoksydacyjnej nie funkcjonowało ani w potocznym ani w naukowym słownictwie praktycznie do roku 2000. Co prawda w latach 90-tych, kiedy to zaistniał przypadek " uzdrawiajacej wody z Tlacote" w Meksyku i japończycy rozpoczęli badania nad tym fenomenem które doprowadziły do konkluzji, że przy sprzyjających warunkach geologicznych, w wodach źródlanych może występować zjawisko nasycenia jej wodorem (Mg+H2O=MgO+H2) powodujace obniżenie potencjału oksydo-redukcyjnego (redox), jednak nikt wtedy nie mówił o wodzie antyoksydacyjnej. Japończycy nazwali taka wodę po prostu "hydrogen-rich water" czyli woda bogata w wodór lub woda z aktywnym wodorem.

Znani badacze i naukowcy w temacie wody z aktywnym wodorem to prof. Shirahata, dr Hayashi, Dr Kawamura - wszyscy współpracowali z Japońskim Instytutem Wody w Tokio, a ich badania, doświadczenia i testy kliniczne potwierdziły, że to co uzdrawia w wielu słynnych źródłach na świecie, to przede wszystkim obecność wodoru w wodzie.

Kolejne źródła naturalnie nasyconej wodorem wody w Nadana-Indie, Nordenau-Niemcy, Lourdes-Francja trafiły do publikacji internetowych, jako wody uzdrawiające właśnie z uwagi na obecność w nich wolnego wodoru. W latach 2005-2008 poszukiwaniem wody z aktywnym wodorem w Europie a szczególnie w Polsce, Czechach i na Słowacji zajął się Life Improvement Institute LLC w USA, (www.remedium.us) który jako pierwszy rozpoczął promocję (www.aquavitalis.pl) zdrowotnych właściwości wody z aktywnym wodorem. Badania prowadził Alex Polanski, który sporządził szczegółową dokumentację wiekszości wód źródlanych w Europie Wschodniej (http://www.alpol.nazwa.pl/wody.htm). To on wprowadził do powszechnego nazewnictwa określenie "woda antyoksydacyjna" oraz upowszechnił pojęcie "redox", które obecnie już oficjalnie funkcjonuje w nomenklaturze państwowej.

Temat wody antyoksydacyjnej, posiadajacej możliwość redukcji wolnych rodników w organizmie człowieka, podjęły nie tylko instytucje naukowo badawcze ale także firmy wietrzące w tym temacie biznes, co zreszta okazało się bardzo trafioną decyzją.

HISTORIA WODY ANTYOKSYDACYJNEJ W POLSCE

Na początku był Red-OX - Dr Jan Pokrywka z Akademii Długowieczności w Kłodzku od 2010 roku orderuje swoim pacjentom wodę Red-OX. Jest to pierwsza w Polsce woda antyoksydacyjna w butelkach szklanych którą, z racji technologii uzyskiwania, można nazwać "wodą doskonałą". Dostępna jest nie tylko dla grupy pacjentów i członków Akademii Długowieczności, bo można ją kupić także w niektórych placówkach pro-zdrowotnych.
Woda ta, o oryginalnej nazwie Red-OX, pozostaje liderem na rynku z uwagi na niezwykłe walory prozdrowotne dla człowieka, co z dumą potwierdza nie tylko jej twórca ale także ogromna rzesza jego pacjentów. Można dzisiaj mówić o hicie zdrowotnym wśród wód pitnych na rynku polskim.
Woda dr Pokrywki z uwagi na obowiązujące przepisy prawne w Polsce jest klasyfikowana jako napój i jest bez wątpienia napojem zdrowia i długowieczności!  Jest idealnie czysta, zrównoważona energetycznie, posiada uporządkowaną strukturę molekularną i potencjał redox dochodzacy do - 500 mV. Podobnego fenomenu trudno szukać na świecie!


aox

Bezwzględnym pionierem wprowadzenia do oficjalnej konsumpcji antyoksydacyjnej wody źródlanej w Polsce jest Jelenia Struga Medical SPA w Kowarach. Pierwsze rozlewanie zapoczątkowane zostało już w latach 2008-2009 i było limitowane jedynie dla gości SPA. Woda była oferowana bezpłatnie do konsumpcji gości w 2 litrowych gąsiorach szklanych. Była to oryginalna woda z ujemnym redoxem, pozyskiwana z głębi góry Sulica o oryginalnej nazwie Potencjałka. Oficjalne badania poziomu redox przeprowadził w roku 2008 Life Improvement Institute LLC z USA, potwierdzając antyoksydacyjne właściwości tej wody. Jest ona krystalicznie czysta, naturalnie ustrukturyzowana co czyni ją wolną od informacyjnego chaosu a jej potencjał oksydo-redukcyjny redox dochodzi do -500 mV. Posiada atest i niezbędne badania.
Obecnie Jelenia Struga Medical SPA jest pierwszym i jedynym oficjalnym dystrybutorem źródlanej wody antyoksydacyjnej w Polsce i zapewne w Europie. Woda pod nazwą AOx aqua LIFE w edycji ETNO oferowana jest w butelkach szklanych o pojemności 330 ml. Powinna się ona znaleźć na półkach sklepowych w sieci zdrowej żywności, sklepach pro-medycznych i wszystkich placówkach związanych z profilaktyką zdrowia.

Z uwagi na niezwykłość wody ze Zdroju Jelenia Struga, w roku 2012 zainteresował się nią Tybetański lama Jego Eminancja Chongtul Rinpoche. Oficjalna ceremonia uświęcenia Zdroju Jelenia Struga przez Chongtula Rinpoche, zgodnie z tybetańską tradycją Bon, odbyła się w dniu 9-go maja 2015 roku w obecności przedstawicieli miejscowych władz administracyjnych i społeczności jak i gości Jeleniej Strugi Medical SPA.

Woda ze Zdroju Jelenia Strugą w czasie ceremonii uświęcenia  otrzymała tybetańską nazwę TingNam. Oznacza to, że jest ona nośnikiem wykreowanej mocą umysłu lamy Chongtula Rinpoche nieprzemijającej, uzdrawiającej informacji energetycznej zgromadzonej i zapisanej na jej poziomie molekularnym. Ta informacja, po dotarciu na poziom subatomowy komórek organizmu, wszystkim ludziom dobrej woli, mającym autentyczną i niczym nie zachwianą intencję uzdrowienia swojego ciała, pomaga w dojściu do szeroko pojętego zdrowia, czyli uzyskania harmonijnej energetycznie homeostazy całego organizmu. Dotyczy to wszelkich anomalii zdrowotnych organizmu człowieka określanych jako choroby cywilizacyjne, z rakiem włącznie.
W roku 2017, woda TingNam uzyskała unikalny certyfikat "Liquidum Divine" i jest oficjalnie oferowana przez amerykański portal www.butikzdrowia.pl w specjalnych 2 litrowych gasiorach ze szkła kobaltowego. Edycja Green SPA jest oferowana w butelkach szklanych o poj. 330 ml

..

TingNam

Amerykanie również nie pozostali w tyle i w Teksasie produkują wodę antyoksydacyjna pod nazwą V3. Producent, który oparł swoja technologię na bazie informacji uzyskanych z Life Improvement Institute LLC, jako pierwszy wziął pod uwage strukturę wody i jego woda nosi nazwę "Hydrogen Rich Structured Water" Znowu niestety mamy plastikowa butelkę!

Woda rozprowadzana jest w systemie MLM a w związku z tym kosztuje sporo. Firma planuje ekspansje na cały świat oczywiście i być może trafi również do Polski po 5-ciu latach. Tutaj jednak napotka niespodziankę - w Polsce, butelkowana woda antyoksydacyjna istnieje już od 2011 r

antioxidant water

Jako pierwsi, butelkowana wodę antyoksydacyjną z aktywnym wodorem, wypuścili na rynek oczywiście japończycy. Ta jest już antyoksydacyjną wodą z prawdziwego zdarzenia! Posiada dużą zawartość aktywnego wodoru a jej potencjał redox wynosi od -300 do -500 mV.

Produkowana jest niestety w aluminiowej butelce 300 ml i w plastikowym miękkim pojemniku 500 ml a jej gwarantowana trwałość antyoksydacyjna wynosi 4 miesiace (500 ml) i 12 miesięcy (300 ml). Koszt takiej wody kosztuje 4 - 6 dolarów. W obydwu przypadkach opakowania: aluminium i plastik napewno mają negatywny wpływ na zdrowie, zwłaszcza przy zmianie temperatury moga sie uwalniać niekorzystne czynniki do wody.

woda antyoksydacyjna

Ciągle jednak nie było na rynku światowym wody antyoksydacyjnej konfekcjonowanej w pojemniki w celu szerokiej dystrybucji. Co prawda w USA pojawił sie napój "Snapple Antioxidant Water" ale nie miał nic wspólnego z aktywnym wodorem i pewnie z ujemnym redox także.

Pod hasłem wody antyoksydacyjnej powstawały różnego rodzaju napoje owocowe oparte na "naturalnych" antyoksydantach roślinnych, które niestety w żadnych wypadku nie dorównują antyoksydacyjnej sile wodoru. Zreszta palstikowe opakowanie i jak widać chemiczne barwniki i aromaty nie maja nic wspólnego ze zdrowiem.a

woda antyoksydacyjna

Kolejny japoński produkt to woda H4O. Woda jest reklamowana jako Super Charged, czyli wysoko wartościowa pod względem ujemnego redoxu, który wynosi aż -600 mV. Woda sprzedawana jest z duzym powodzeniem w Japonii, Korei, Indiach a w Europie na Węgrzech.

Producent oferuje jednorazowego użytku saszetki z nakrętką o niewielije pojemności (200 ml) i jako pierwszy na świecie rozszerzył swoja ofertę na wodę antyoksydacyjną dla zwierząt domowych! Co jest ewenementem i świadczy o wzrastającym zainteresowaniu zdrową wodą! Wielka szkoda, że pojemniki sa plastikowe! Reklamowane -600 mV utrzymuje sie pewnie w nich nie dłużej niż 30 dni a może i mniej.
Oczywiście na bazie tej wody produkowane są także kosmetyki i co już jest super nowością, producent oferuje sprzęt do kąpieli antyoksydacyjnych.

woda antyoksydacyjna

Japończycy, poznawszy jako pierwsi, uzdrawiajace właściwości wody nasyconej wodorem, wyprodukowali urządzenie produkujące taką wodę w oparciu o specjalny proces elektrolizy. Jest ono znane dzisiaj na całym świecie pod nazwą Kangen (obecnie Enagic) i produkuje, w zależności od modelu, 3-7 litrów wody antyoksydacyjnej na minutę. Urządzenie to uzyskało atest urządzenia medycznego przyznany przez Ministerstwo Zdrowia Japonii, z uwagi na udokumentowane efekty zdrowotne uzyskane w oparciu o testy kliniczne.

Dzisiaj, podobnych urzadzeń, znanych pod nazwą jonizatory wody, produkuje się sporo na całym świecie i woda antyoksydacyjna jest używana przez ogromną rzeszę ludzi zdających sobie sprawę zeszkodliwości picia wody ogólnodostępnej.

Bazując na odkryciu w Tlacote i doświadczeniach prof Shirahaty, Dr Hayashi opracował pierwszy naturalny, mineralny generator aktywnego wodoru, który natychmiast zaczęła produkować na szeroką skalę firma Best Ecotech Co. w Japonii (www.aquavitalis.pl) . Znany pod nazwą H-01 generator ten jest obecnie najpopularniejszym sposobem uzyskiwania antyoksydacyjnej wody z aktywnym wodorem w warunkach domowych.

Generator wrzuca sie do wody w butelce 0.5 litra i po 1-2 godzinach woda nasyca się wytwarzanym przez niego wodorem uzyskując ujemny potencjał redox (nawet do -300 mV). Przy wypijaniu 1 do 1.5 litra takiej uzdrawiajacej wody generator wystarcza na prawie pół roku.

Bazując na opracowaniu dr Hayashi, powstało wiele innych generatorów aktywnego wodoru, m.in. Avatari Aqua - opracowany w Polsce z mojej inspiracji a dostępny tutaj: https://pl.wodazycia.info/

ANTYOKSYDACYJNY BIZNES MA SIE CORAZ LEPIEJ

http://www.naturally-plus.com/en/ph/


http://alkazone.com
http://www.alkalinea.com/about-water.html

http://www.neosuperwater.com

https://pentawater.com

Pijąc wodę antyoksydacyjną dbamy o zachowanie w zdrowiu naszej struktury fizycznej. Należy jednak pamietać, że człowiek to przede wszystkim
struktura duchowa i ogromne znaczenie ma symbioza energetyczna między obydwoma strukturami.
Ta symbioza w głównej mierze zależy od informacji jaką zawiera woda która pijemy!

Copyright 2011 ALPOL DESIGN INTERNATIONAL, Wszelkie prawa zastrzezone
Możesz korzystać z treści tej strony podając nasz link http://www.zyciodajna.pl