spa Każdy człowiek bez wyjątku może osiągnąć doskonałe
zdrowie dzięki wodzie!

Tradycja uzdrawiania przez wodę została spopularyzowana w czasach świetności imperium rzymskiego. Już wtedy ludzie zdawali sobie sprawę z magicznej mocy myśli i intencji wykorzystywanych przez wodę do doskonalenia i utrzymania zdrowia całego ciała. Dzisiaj próbują to niedbale kontynuować wszechobecne placówki SPA, ale tylko niektóre spełniają prawdziwe przesłanie tradycji:

SANUM PER AQUAM - ZDROWIE DZIĘKI WODZIE

.

Na całym świecie przeżywamy od kilku a może nawet kilkunastu lat wysyp placówek, ośrodków, gabinetów, salonów jak też hoteli mających w swojej nazwie określenie SPA.

Odwiedzając jakiekolwiek "SPA" i zadając prowadzącemu pytanie co właściwie znaczą te trzy litery, niemal w każdym przypadku spotkamy się z bardzo mętnym tłumaczeniem w którym nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi.

Okazuje się, że tak naprawdę mało kto pamięta o genezie samego SPA, a prawie nikt nie wie już co ta nazwa właściwie oznacza. Otóż jest to skrót trzech łacińskich słów, które w polskim tłumaczeniu znaczą tyle co „zdrowie dzięki wodzie”.

Ta prosta i jasna definicja, powinna nas skłonić do głębszej refleksji na temat samej idei SPA. Samej genezy SPA należy się dopatrywać w rytuale Jana Chrzciciela w rzece Jordan, jednak początki tej filozofii, bo tak trzeba to nazwać, ustabilizowały się dzięki rzymianom, gdzie łaźnie zbiorowe były uważane za nieomal podstawowy rytuał, zamożnych mieszczańskich rodzin.

Pierwsze współczesne uzdrowisko bazujące na terapii wodnej, dzisiaj nazywanej balneologią, powstało w Belgii. U podstaw filozofii SPA leży przekonanie, że nasz organizm ściśle zależy od stanu naszej duszy. Jeśli uda nam się osiągnąć równowagę i harmonię, pojawi się nasze naturalne piękno i właśnie do tego dążyć powinny poszczególne zabiegi SPA, jakie nam się proponuje.

Jeśli natomiast chodzi o zdrowie osiągane dzięki wodzie, to przecież zdajemy sobie sprawę, że od wieków woda była uważana za coś świętego, co kryje w sobie mnóstwo magicznych mocy. Okazuje się, że woda nie tylko ma mnóstwo leczniczych właściwości które możemy odpowiednio wykorzystać. Woda zachowuje się jak żywy organizm. Bardzo inteligentny organizm którego fenomen, jeśli zrozumiemy, możemy zachować zdrowie i młodość przez długie, długie lata.


Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że woda jest nam niezbędna do życia. Codziennie ja spożywamy czy to w postaci wypijanych napojów, zjadanych potraw, warzyw, owoców czy wdychanego powietrza. Woda jest wokół nas, praktycznie wszędzie.

Na pytanie ile wody pijesz dziennie? Ogromna większość odpowiada - niewiele, mało, prawie wcale, dlaczego? Nie czuję potrzeby, nie chce mi sie pić a nawet się zdaża stwierdzenie: czuję wstręt do wody! Ludzie świadomi wiedzą, że woda to Liquidum Divine.

Pomimo tego, że składamy się w 70% z wody, ciągle większość z nas nie potrafi zrozumieć, że komórki naszego organizmu w wodzie i dzięki wodzie żyją. Jak udowodnił noblista Alexis Carrel, to woda w której żyją komórki jest odpowiedzialna za jakość i długość ich życia! Jeśli zapewnimy im odpowiednia wodę, komórki mogą żyć praktycznie wiecznie!

Jaka ta odpowiednia woda musi być, pewnie zapytacie! Komórki żyją w środowisku zredukowanym, a więc woda powinna po pierwsze mieć ujemny potencjał redox! Powinna być także żywa, czyli z odpowiednią strukturą molekularną, oraz oczywiście bez trucizn i zanieczyszczeń. Dzisiaj w przyrodzie niewiele miejsc z taka wodą pozostało! Na szczęście wiemy jak taka wodę uzyskać!

Tak człowiek, jak i wszystkie organizmy żywe rodzą się w wodzie. Płód rozwija się i wzrasta w wodzie zredukowanej o ujemnym potencjale redox -69 mV. Noworodek wrzucony do wody nigedy nie utonie - wie jak sie zachować! Jest do tego przyzwyczajony! Uwielbia wodę!

Z wiekiem, bardzo rzadko spędzamy czas w wodzie. Ta niefrasobliwość a w wielu przypadkach nawet ignorancja, kosztuje nas szybsze starzenie organizmu. Natomiast nieświadome i wręcz dyletanckie podejście do wody którą pijemy zwiększa ryzyko zapadnięcia na różne choroby. Wszak nic innego jak tylko woda jest nośnikiem energii w strukturze człowieka a energia jest podstawą naszej egzystencji.

Przebywanie w wodzie daje zdrowie i o tym przekonali się nie tylko ci jeżdżący do uzdrawiających źródeł i kąpielisk ale także ci, którzy przy każdej nadarzającej się okazji zażywają kąpieli, oczywiście w zdrowej wodzie. Niestety zdrowej wody nawet do kąpieli jak na lekarstwo!

Na szczęście oprócz kilku naprawdę uzdrawiających źródeł, są jeszcze kąpiele świętojańskie - najzdrowsze!

SPA

Powyższe informacje odnoszą się w ogromnej wiekszości do fizycznych aspektów wody. Bardziej ważny, a może nawet najważniejszy
aspekt możliwości wody jaki możemy rozpatrywać w odniesieniu do holistycznej struktury człowieka, to funkcja duchowa wody, związana
z transferem informacji, będącej podstawą naszej egzystencji na ziemi.

... .Copyright 2011 ALPOL DESIGN INTERNATIONAL, Wszelkie prawa zastrzezone
Możesz korzystać z treści tej strony podając nasz link http://www.zyciodajna.pl